AUTOMEHATRONIČAR

Automehatroničar održava i popravlja osobna vozila. Prema želji kupaca u osobna vozila ugrađuje dodatnu opremu i  dijelove.

Automehatroničar osposobljen je za izvršavanje procjene štete na automobilu, sastavljanje i popis dijelova za popravak automobila.

Radno mjesto automehatroničara može bit kod proizvođača automobila u prodaji automobila, te u auto kućama gdje savjetuju kupce.

Na svojem radnom mjestu automehatroničari obavljaju zahtjevne poslove s najsuvremenijom tehnikom motornih vozila, računalima, te tehnikom ispitivanja.

Uz mnogobrojne analitičke poslove u radionici je ponekad potrebno naručiti, izmijeniti i kontrolirati dijelove automobila.

Važni uvjeti za obrazovanje automehatroničara su:

• interes za motorna vozila,
  • dobro fizičko-tehničko razumijevanje za rad na području automehatronike,
  • zainteresiranost za područja elektronike, pneumatike i  hidraulike.

Motor automobila Peugeot

Važna područja naukovanja su:

• održavanje i njega automobila,
  • demontaža, popravak i montaža tehničkih sklopova i sustava motornih vozila,
  • testiranja i popravljanje elektronskih sustava,
  • testiranje i popravljanje sustava upravljanja i regulacije vozila,
  • kontrola i popravak motorne mehanike i sustava upravljanja motorom,
  • servisiranje i popravak ispušnog sustava, sustav prijenosa snage i kočionog sustava,
  • dijagnosticiranje, popravak i naknadna ugradnja dodatnih sustava i karoserije, sustava udobnosti i sigurnosti.

Nadogradnja motora marke Wolswagen Golf II

Nakon završetka obrazovanja automehatroničar može raditi u automobilskoj industriji ili u obrtu za osobna vozila.

Mogućnosti zapošljavanja postoje i u službama pomoći na cesti, ali i u prodaji automobila i savjetovanju.

Daljnje usavršavanje automehatroničara u današnje doba važno je kako bi se mogao držati korak s razvojem i napretkom autoindustrije.

Ispitivanje elektronike na automobilu Mazda

AUTOMEHATRONICAR -JMO.docx