MONTER I OBRAĐIVAČ REZANJEM I DEFORMACIJOM

Bravar izrađuje i ugrađuje nosive konstrukcije, mostove, nosače u građevinarstvu, građevinsku bravariju kao što su: vrata, prozori, stubišta, vanjske ograde, balkonske ograde, itd.

U radu se služi mjernim alatima, ručnim alatima, ručnim mehaniziranim alatima, uređajima za zavarivanje REL, MAG i TIG postupcima i slično. Izvodi montažne radove na gradilištu uz primjenu propisa o gradnji i zaštiti na radu.

Poželjno je dobro zdravlje, te prosječna snaga i tjelesna izdržljivost, spretnost ruku i prstiju, koordinacija pokreta s vidom, dobar sluh i vid, sposobnost prostornog predočavanja, samostalnost, sistematičnost i strpljivost.
Nakon tri godine pomoćničkog rada i položenog majstorskog ispita, bravar može otvoriti samostalni obrt.

MIORID.docx