Ljetna akademija „Obnovljivi izvori energije – “Solar 4 Life“ Dubrovnik“ 2.7. – 9.7. 2023. godine
Autor: Davor Knežević, 14. 7. 2023.

U organizaciji „Regionalnog centra kompetentnosti “SLAVONIKA 5.1“ organizirana je ljetna akademija za učenike prvih i drugih razreda u sektoru strojarstva i elektrotehnike s ciljem upoznavanja učenika s tehnologijama obnovljivih izvora energije. Iz naše škole na put su krenula tri učenika, Leonardo Rosenberg, Petar Mikić i Luka Tunjić uz pratnju nastavnika Đure Vinkovića.
Na put u Dubrovnik krenuli smo 2. srpnja u 6.00 sati ispred Tehničke škole autobusom prema Dubrovniku preko Bosne i Hercegovine.
Svi učenici i pratitelji bili su smješteni u Studentskom domu Dubrovnik. Svakog dana učenici su imali predavanja od 8:30 do 12:00 sati u Obrtničko – tehničkoj školi u Dubrovniku pod vodstvom predavača Maria Jurčaka i Đure Vinkovića. Nakon završetka predavanja i učenici i pratitelji imali su slobodno vrijeme za odmor i kupanje. U sklopu kulturoloških aktivnosti posjetili smo Stradun koja je glavna ulica u staroj gradskoj jezgri, ali i u Dubrovniku općenito. Isto tako posjetili smo i poznate Dubrovačke zidine, brdo Srđ i ostale znamenitosti grada Dubrovnika.
Zadnji dan našeg putovanja 9. srpnja, uputili smo se prema Slavonskom Brodu gdje smo došli u večernjim satima.
Svim učenicima pohvale za trud, savjesno i kulturno ponašanje.