DAN OTVORENIH VRATA
Autor: Davor Knežević, 18. 5. 2023.

Uspješno smo ostvarili promociju naše Industrijsko – obrtničke škole kroz Dan otvorenih vrata, u srijedu 17. svibnja 2023. g. od devet do dvanaest sati, u radionicama i učionicama naše škole.

Na poziv osmašima naše županije, odazvalo se desetak osnovnih škola. Od gradskih škola, u posjet su nam došli učenici iz OŠ Bogoslava Šuleka, i iz matične škole ali i iz područne škole Vranovci.  Pridružili su im se i učenici iz OŠ Huge Badalića, OŠ Ivane Brlić Mažuranić Slavonski Brod i OŠ Blaža Tadijanovića, iz Podvinja. Mnogobrojni su bili i osmaši iz seoskih škola: OŠ Vjekoslava Klaića Garčin, OŠ Matije Antuna Reljkovića Bebrina, OŠ Viktora Cara Emina Donji Andrijevci, te OŠ Sibinjskih žrtava Sibinj. Učenici su i pojedinačno dolazili, u pratnji roditelja, kako bi bolje upoznali školu koju će odabrati za upis.

Članovi Tima za Dan otvorenih vrata naše škole su zanimljivo, informativno, kreativno i interaktivno pripremili mnogobrojne prezentacije, izloške, simulatore, alate i strojeve, kako bi našim budućim učenicima što vjernije prikazali njihova buduća zanimanja. Pedagoginja Snježana Birtić dodatno je informirala sve gostujuće učenike o strukovnim kvalifikacijama koje mogu odabrati za upis u našu školu, o uvjetima upisa, o školskim projektima, natjecanjima i humanitarnim akcijama, ali i o mogućnosti nastavljanja obrazovanja za tehničare, u našoj školi.

Događaj su popratili i lokalni mediji, osobitu pažnju posvećujući našem državnom prvaku na nedavno održanom natjecanju WorldSkills Croatia 2023. u Zagrebu, na kome je Borna Bogdanović, učenik 3.c odjela, osvoji PRVO mjesto u disciplini automehatronika.

Svi učenici, nastavnici i roditelji u njihovoj pratnji iskazali su veliki interes i zadovoljstvo prikazanim sadržajima ali i ugodom atmosferom te ljubaznim i uslužnim domaćinima.

IZ MEDIJA:

PLUS PORTAL