Predavanje "Mladi vozač"
Autor: Davor Knežević, 17. 3. 2023.

U sklopu školskog preventivnog programa 15.ožujka 2023. je za učenike završnih razreda održano predavanje "Mladi vozač";, u organizaciji PU BPŽ. Radi se o suradnji Policije, autoškola i Hitne pomoći s ciljem osvještavanja odgovornosti mladih vozača i utjecanja na smanjenje broja prometnih nezgoda. Djelatnik Policije Zlatko Zarožinski učenicima je pričao o opasnostima u vožnji, poput utjecaja psihoaktivnih tvari na sposobnosti vozača, neiskustvu vozača za upravljačem te mjerama za poboljšanjem sigurnosti. Naveo je i nekoliko primjera nedavnih prometnih nesreća iz okolice  Sl.Broda iz perspektive policijskog službenika. Izlaganje predstavnika autoškola (a.š.Stop) Josipa Vukovića bilo je učenicima također zanimljivo jer je bilo riječi o upisu u autoškolu, kategorijama vozačkih dozvola, uvjetima upisa i cijenama. Ovo važno i zanimljivo predavanje je zaključio predstavnik Zavoda za hitnu medicinu BPŽ, med.tehničar Marijan Bašić govoreći o ozljedama u prometnim nezgodama, posljedicama ozljeda i važnosti  osiguravanja sigurnosti svih sudionika prometnih nezgoda- unesrećenih i pružatelja pomoći.