Održano još školskih natjecanja
Autor: Davor Knežević, 1. 2. 2023.

Ovaj tjedan održana su školska natjecanja iz Aditivnih tehnologija, Automehatrronike, crtanja u programu AUTOCAD i mjerenja preciznim mjerilima.

Školsko natjecanje iz Aditivnih tehnologija

Dana 30.1.2023. u 13:00h u praktikumu automatike i robotike održano je natjecanje iz Aditivnih tehnologija u zanimanju CNC operater. Na natjecanje se prijavilo 9 učenika, tri učenika iz 3.b i šest učenika iz 2.b razreda. Učenici su rješavali dva zadatka iz Aditivnih tehnologija.  Na temelju odabranih .STL, .DXF i .SVG datoteka, učenici su trebali korištenjem programa: SolidWorks, Prusa Slicer, Inkscape i Rotriks generirati G-KOD i izraditi tražene modele putem 3d printera Prusa i3 MK3 i Rotriks Robotske ruke. Zadaci su ukupno iznosili 150bodova.
Po završetku natjecanja, povjerenstvo za provedbu školskog natjecanja, pregledalo je riješene zadatke, a prvoplasirani učenik je Mihael Dujak sa 135 bodova. Čestitke svima!

„ CRTANJE U PROGRAMU AUTO CAD“

U srijedu 1.2. 2023. godine u Industrijsko obrtničkoj školi održano je školsko natjecanje : Crtanje u programu Auto CAD. Na natjecanju je učestvovalo 11 učenika iz 3A, 3J, 3E i 3G razreda iz zanimanja bravar, CNC operater/operaterka, vodoinstalater i instalater grijanja i klimatizacije. Učenici su radili dva zadatka; radionički crtež i prikaz predmeta u izometriji. Svi učenici su pokazali odlično znanje, a u poretku za prvo mjesto odlučile su nijanse. Ljestvica poretka za tri najbolja učenika je slijedeća:

Čestitamo svim učenicima na uloženom trudu i pokazanom znanju, a posebne čestitke pobjedniku natjecanja Luki Kerekoviću.

Mjerenje preciznim mjerilima

U petak, 3.2.2023. godine održano je školsko natjecanje iz Mjerenja preciznim mjerilima.
Natjecanju je pristupilo 6 učenika, 4 učenika iz 1.c i 2 učenika iz 1.f razreda. Učenici su imali praktični i teoretski dio iz pomičnog mjerila i mikrometra. Pobijedio je Krešimir Tomić iz 1.f razreda sa 47/50 bodova.