DAN ŠKOLE 2022.
Autor: Davor Knežević, 10. 10. 2022.

U petak, 7.10. proslavili smo 76. obljetnicu naše škole. Program obilježavanja  započeo je sportsko-edukativnim aktivnostima. Zajedno sa svojim razrednicima učenici su sudjelovali u povlačenju užeta, u utrci Prenesi jaje, brzom pisanju SMS poruka, jezičnom kvizu, crtanju zavezanih očiju, igri Pogodi tko sam, igri pamćenja i u obaranju ruku. Titulu najboljeg, najuspješnijeg, najsložnijeg i najjačeg razreda  zasluženo je dobio 3.a. Svi sudionici i gosti mogli su se okrijepiti u “slatkoj učionici” palačinkama i voćnoj salati. U radionicama, praktikumima i hodniku škole bile su brojne izložbe, a Dan skole završio je svečanom sjednicom Nastavničkog vijeća koju su svojim dolaskom uveličali predstavnici Županije, Grada, brojni uvaženi gosti te naši umirovljenici.

IOŠ AKVARISTI

Učenici 2.G razreda te članovi sekcije IOŠ AKVARISTA ukrasili su školski akvarij. Prikazali su na plakatu poučnu priču o ribaru i zlatnoj ribici. Pouka priče je: ''čovjek bi trebao biti zadovoljan onim što ima''. Svojim vještim rukama izradili su kreativne ribice od papira raznih boja i oblika. Uz učeničke kreativnosti izloženi su časopisi o uređenju akvarija, brizi i hranjenju ribica…

ŠKOLSKI VRTOVI

U CNC praktikumu su učenici 3.B razreda na Dan škole radili na CNC tokarilici i CNC glodalici i prikazivali su video simulacije obrada završnih radova. Također je u praktikumu bila izložba radova rađenih u CNC praktikumu te završnih radova CNC operatera kojima su mentori bili Ivan Hradovi, Andrija Jelenić i Gordana Čarapović.

UČENIČKA ZADRUGA ZUIŠ

ZUIŠ je pokazao kako radi na osmišljavanju novih proizvoda i upisivanju novih članova-učenika naše škole. Ciljevi su naše zadruge, primjerenim metodičkim postupcima , pod vodstvom učitelja mentora, omogućiti učenicima razvoj sklonosti, interesa i sposobnosti . Namjena je učeničke zadruge  razvijati i njegovati radne navike, radne vrijednosti i stvaralaštvo, odgovornost, inovativnost i poduzetnost.  Želja je probuditi  i usmjeriti mladog čovjeka, sutra odraslog, kako bi bio spreman na tržištu rada ponuditi svoje vještine i sposobnosti  i  postao cijenjeni član zajednice.

Zdruga učenika ZUIŠ sigurnim koracima ide dalje.