Obilježavanje Dana hrvatskoga jezika
Autor: Davor Knežević, 16. 3. 2021.

Tjedan je hrvatskoga jezika. Učenici naše škole (3 D, 2.G, 2.H i 2.E razred) obilježili su ga tako što su u pratnji svojih profesorica hrvatskoga jezika Gordane Đeldum i Ivane Raič - Pilipović posjetili Gradsku knjižnicu. Tamo ih je dočekala knjižničarka i profesorica Mirna Grubanović koja ih je provela kroz sve dijelove Knjižnice kako bi ih upoznala s knjižničnom građom i mogućnostima koje sve naša Gradska knjižnica u Slavonskome Brodu nudi. Nakon toga održana je radionica iz hrvatskoga jezika na kojoj su se učenici, rješavajući kratak test, podsjetili na neka pravila i iznimke u hrvatskome jeziku. Učenici su pokazali i dokazali da "hrvatski se jezik voli znanjem", što je bio i moto ovoga posjeta.