Foto natječaj Volim svoju županiju
Autor: Administrator , 1. 3. 2018.

Danas, 1.ožujka 2018. godine, u organizaciji Hrvatske zajednice županija započelo je treće izdanje foto natječaja „Volim svoju županiju“. Baš kao i u prethodnima, cilj je ovog natječaja fotografijom prikazati regionalni identitet i osigurati prepoznatljivost svake hrvatske županije.

Natječaj traje od 1.ožujka do 20.travnja 2018godine.

U tom periodu pozivamo sve mlade umjetnike i kreativce da objektivima uhvate posebnosti svojih krajeva i odabrane fotografije prijave na natječaj. Potrebno je zabilježiti zanimljive detalje, prirodne ljepote ili kulturnu i prirodnu baštinu te fotografije dostaviti putem aplikacije na našoj službenoj Facebook stranici.  Glavne će se nagrade, GoPro Hero5 kamere, dodjeljivati u dvije kategorije; najbolja fotografija prema broju glasova i prema izboru stručnog žirija.

Također, u kategoriji najboljih fotografija prema izboru stručnog žirija pripremljene se zahvalnice i prigodni pokloni  za  osvojeno 2. do 10. mjesto.

Iskustvo profesionalne fotografkinje, Mare Milin, vodit će i ovogodišnji stručni žiri. Uz nju će pristigle radove vrednovati Mateja Gošćiej, voditeljica Odsjeka za odnose s javnošću Ureda župana Međimurske županije, Bernardo Pahor, voditelj Odsjeka za protokol i odnose s javnošću Karlovačke županije te Kristijan Toplak iz Ureda župana Virovitičko-podravske županije.

Osim spomenutih članove, ove će godine žiri biti bogatiji i za počasnog člana, Alana Špiljaka, pobjednika prošlogodišnjeg izdanja.

Važno je da fotografije moraju biti snimljene na području Republike Hrvatske, a svaki autor/autorica može poslati do tri fotografije. Dozvoljene su minimalne korekcije u vidu poravnanja, izrezivanja, oblikovanja ruba fotografije, kontrasta i boja.

Detaljnije o pravilima pročitajte u priloženom tekstu.

Također, ne zaboravite zapratiti i naš Instagram profil „Volim svoju zupaniju“ za dodatne detalje i zanimljive popratne sadržaje.

Fotkajte, dijelite, lajkajte te hashtagajte

#volimsvojuzupaniju i #hrvatskazajednicazupanija

Preuzeto: http://www.hrvzz.hr/novosti/hrvatska_zajednica_zupanija/trece_izdanje_foto_natjecaja_volim_svoju_zupaniju-26994