NACIONALNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA 28.2.2018.
Autor: Davor Knežević, 28. 2. 2018.

Prema odluci Hrvatskog sabora od 17. veljače 2017. godine, zadnju srijedu u veljači se Dan ružičastih majica obilježava kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasiljaObilježavanje Dana ružičastih majica je započelo u Kanadi kao znak podrške dječaku koji je trpio vršnjačko nasilje u školi samo zato što je bio odjeven u ružičastu majicu koja je simbolizirala potporu teško bolesnoj majci. Njegovi prijatelji su odlučili dignuti svoj glas protiv nasilnika te su svi na nastavu došli u ružičastim majicama.

Naša škola se aktivno uključila u obilježavanje Nacionalnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja. Sudjelovali su učenici 1.D, 1.E, 1.F, 2.C, 2.I, 3.E razreda; nastavnici: Magdalena Zirdum, Edita Margeta, Dalibor Vellički; stručne suradnice: Maja Lozinjak i Josipa Samardžija.
Zajedničkim snagama provedene su radionice za učenike "Ne nasilju" i "Nenasilno rješavanje sukoba", izrađeni plakati s porukom STOP NASILJU, organizirano predavanje za učenike, fotografiranje uz poruke protiv nasilja, a u učionici hrvatskoga jezika učenike su na njihovim klupama dočekale poticajne poruke koje su im ostavili njihovi vršnjaci.

Važno je na vrijeme prepoznati vršnjačko nasilje i pružiti pomoć i podršku djeci koja ga trpe. Djeci koja su sklona nasilnom ponašanju također treba pomoći i ukazati na neprihvatljivost i štetnost takvog ponašanja, te ih savjetovati i poticati na promjenu takvog ponašanja

Cijelu galeriju možete pregledati ovdje: GALERIJA