Proslava za Dan škole
Autor: Administrator , 13. 10. 2014.

Učenici, profesori i uvaženi gosti Industrijsko-obrtničke škole u Slavonskom Brodu u petak su svečano proslavili Dan škole.

Fotogalerija

U sklopu programa obilježavanja Dana škole priređena je izložba učeničkih radova i održana sportska natjecanja, a središnji dio proslave bilo je svečano otvorenje novoizgrađene radionice za praktičnu nastavu automehatronike i solarne tehnike te početak radova na izradi spojnog hodnika između dvije školske zgrade.

U novoj radionici našoj će učenici na praktičan i teorijski način stjecati nova znanja iz područja mehatronike i solarne tehnike. Izgradnju radionice financirala je kroz dvije godine Županija brodsko-posavska posredstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Vrijednost objekta je milijun kuna, utrošili smo i dio vlastitih sredstava za projektnu dokumentaciju i solarnu elektranu. Jedan dio prostora predviđen je za mehatronička zanimanja, a drugi dio za solarnu tehniku budući da se na krovu nalazi solarna elektrana. U zgradi već postoje izrađeni moduli koji se koriste za praktičnu nastavu i solarnu tehniku-rekao je povodom svečanog otvorenja radionice ravnatelj škole Luka Mladinović.

Među brojnim gostima na svečanosti bilo je i izaslanstvo Brodsko-posavske županije koje su predvodili župan Danijel Marušić i zamjenica župana Dunja Magaš.

-Od 2012. do zaključno 2015. u ovu ćemo školu uložiti više od 4,7 milijuna kuna, što će omogućiti jako dobar iskorak da ova škola bude upravo onakva kakva i treba biti, ne samo u našoj županiji i Hrvatskoj nego i šire, u Europskoj uniji.

Kada završimo taj projekt, jer smo za iduću godinu planirali uložiti još 900.000 kuna, imat ćemo vrlo kvalitetne učenike, ljudi koji ovdje rade imat će kvalitetne uvjete rada, a moći ćemo imati i uštede u energiji 20 do 30 posto. Time će ova škola samo nastaviti potvrđivati tradiciju da iz nje po završetku školovanja u pravilu izlaze vrlo stručni kadrovi-rekao je župan Marušić.

Zajedno sa svojom zamjenicom Dunjom Magaš presjekao je svečanu vrpcu na novootvorenoj radionici, te potom u prostorima radionice razgledao elektroničke module i novougrađenu solarnu elektranu.

Tekst i slika preuzeti: http://www.brodportal.hr/clanak/svecano-otvorena-radionica-za-automehatroniku-i-solarnu-tehniku-7038, Slike preuzete: http://www.sbplus.hr/slavonski_brod/obrazovanje/srednje/prekobrojni_zasjenili_proslavu_dana_skole.aspx#.VDutAVfp-50