Obilježavanje Dana broja pi
Autor: Davor Knežević, 16. 3. 2022.

Dan broja pi godišnja je proslava kojom se obilježava matematička konstanta π (pi).
Održava se 14. ožujka (ili 3/14 po američkom zapisu datuma mjesec/dan) jer su 3, 1 i 4 tri najznačajnije znamenke broja π u decimalnom zapisu. Učenici naše škole su i ove godine sa svojim profesorima na satima matematike obilježili Dan broja pi. Uz zanimljive plakate u hodniku izložili smo i pedesetak decimala broja pi. Organizirano je natjecanje u nabrajanju decimala broja pi.

Na natjecanju je sudjelovalo 18 učenika. Najbolji rezultat ostvarila je učenica 1.f. razreda Noa Šapić koja je zapamtila 63 decimale. Pomoću prezentacije ponovili smo i naučili zanimljivosti vezane uz taj broj široko primjenjivan u matematici i fizici.
Pohvaljujemo sve učenike koji su aktivno sudjelovali u obilježavanju ovog dana, a
posebno učenike koji su se natjecali.
Ines Delhusa