/Erasmus+/ Automobili za budućnost
Autor: Davor Knežević, 20. 3. 2019.

Industrijsko-obrtnička škola prepoznaje dobrobiti sudjelovanja na projektima u Erasmus + programu, kako za nastavnike, tako i za učenike. Ovaj projekt obuhvaća mobilnost učenika na dvotjednu stručnu praksu u Torino, i mobilnost nastavnika na job shadowing aktivnost na Palma de Majorcu.

U tijeku je provedba mobilnosti učenika koji već 10 dana borave u Torinu gdje obavljaju stručnu praksu i usavršavaju svoje radne vještine; upoznaju život u velikoj urbanoj sredini, susreću se sa novim kulturama i talijanskim načinom života.

Učenici smjerova automehatroničar, automehaničar, autoelektričar, autolakirer i autolimar odrađuju stručnu praksu u radionicama sa svojim talijanskim mentorima gdje vježbaju već usvojene vještine i usvajaju nove.

Osim radnog iskustva, ova mobilnost im pruža upoznavanje grada u kojem se nalaze i uranjanje u novu kulturu  kroz jezik, hranu i običaje. S tim na umu, posjetili smo ustanove koje se poistovjećuju sa Torinom, muzej automobila i stadion F.C. Juventus.

FOTOGALERIJA