Effective e-Learning System Based on Digital Competences
Međunarodni skup unutar projekta „Effective e-learning system based on digital competences” C4 Joint Staff Training (virtual) in Braga, Portugal
Autor: Martina Sertić, 23. 5. 2021.

U našoj školi se od 17. do 21. svibnja 2021. održao međunarodni virtualni skup o informacijsko-komunikacijskim tehnologijama i digitalnim alatima u obrazovanju. Ovaj međunarodni skup je nastavak aktivnosti koje se održavaju unutar Međunarodnog projekta Erasmus+ KA229 strateška partnerstva „Effective e-learning system based on digital competences”. Zemlje sudionice u ovom projektu su Latvija, Portugal, Hrvatska, Švedska, Rumunija i Grčka. Ukupan broj sudionika u ovoj virtualnoj aktivnosti bio je 60. Našu školu predstavljalo je 10 nastavnika/ca uz predavanje radionice kolegica Martine Sertić - Graphics programming in Python, Marijane Zarožinski- GeoGebra in education, Lecture: Football i Gordane Čarapović - Video of making a task - CAD CAM program Fusion 360 and some photos from the competition. U ovoj virtualnoj aktivnosti sudjelovao je i naš učenik 3.b razreda CNC operater Filip Ereš koji je bio i na razmjeni studenata u Grčkoj na istom projektu.  Filip Ereš je ove godine predstavljao i našu školu na državnom natjecanju iz CNC  i CAD CAM tehnologija.

Rezultati ovog sastanka vezani su uz razvoj računalnih kompetentnosti, upotrebu ICT - vještina u području digitalnih alata za obrazovanje. Polaznici ovog međunarodnog usavršavanja imali su mogućnost naučiti i razviti svoje vještine u području e-obrazovanja na raznim platformama i u raznim digitalnim alatima kao GeoGebra, StoryBoard, Jamboard, Genially, Python Turtle, Quizizz, Webex platforma, Google Classroom, alati za studente sa posebnim potrebama. Navedeni sadržaji postavljenu su i online u virtualni svijet na platform Padlet i web stranicu projekta. Iz projekta smo opremili i školu s opremom za e-učenje. Zahvaljujemo svim sudionicima na poučnim i iznimno zanimljivim radionica iz kojih smo puno toga naučili.

Iz medija

20210521_095520.jpg (1.98 MB)