[STIPENDIJE] Obavijest o obrtnickim stipendijama
Autor: Davor Knežević, 14. 10. 2020.

Javni poziv za projekt "Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima" za 2020. godinu bit će objavljen u studenom!

Obavještavaju se potencijalni prijavitelji na Projekt „Stipendiranje učenika u obrtničkim zanimanjima“ za 2020. godinu da će Otvoreni javni poziv za navedeni Projekt biti objavljen tijekom studenoga odnosno po potpisivanju Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za Operaciju “Poticanje obrazovanja za vezane obrte temeljene na sustavu naukovanja-FAZA II“ sukladno kojoj se za aktivnost stipendiranja učenika osiguravaju financijska sredstva.

Naime, navedeni Ugovor Ministarstvu gospodarstva i održivog razvoja dodjeljuje resorno Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike kao upravljačko tijelo za Europski socijalni fond iz kojeg se osiguravaju sredstva za ove namjene, a proces je u tijeku. Neovisno o navedenome, planirana dinamika isplate stipendija učenicima u odnosu na dosadašnju praksu je nepromijenjena te će ista uslijediti tijekom I. kvartala 2021. godine.