Naša škola kao članica Oracle Academy zajednice
Autor: Administrator , 1. 10. 2018.

Praćenje svjetskih tehnologija i  trendova u svijetu informacijsko-komunikacijskih  tehnologija, te zahtjevi za dodatnim znanjima navode nas da se neprestano usavršavamo. Oracle Academya je edukacijski program prisutan u više od stotinu zemalja diljem svijeta, koji nudi mogućnosti unaprjeđenja znanja, razvoja vještina i inovacija u području računalnih znanosti.

Tijekom 2018. godine Industrijsko-obrtnička škola je postala članica Oracle Academy zajednice. Školu je za članstvo prijavila profesorica Martina Sertić, a nedavno smo dobili ploču i baner s imenom škole. Članstvo u Oracle akademiji pruža mogućnost nastavnicima  stjecanje certifikata.

Obrazovne mogućnosti koje se nude nastavnicima i učenicima su besplatne, a link na stranicu i prijavu u Oracle Academy je: https://academy.oracle.com/en/oa-web-overview.html

Trenutno su dostupni tečajevi iz baza podataka i java programiranja. Svim učenicima koji uspješno završe obrazovne programe iz područja programiranja u Java programskom jeziku i izradi baza podatka izdavati će se potvrda za sudjelovanje u edukaciji (pohađanje nastave, riješene domaće zadaće) – engl. Course Completion Certificate i za uspješno polaganje ispita (sudjelovanje i položeni ispiti) – engl. Final Exam Certificate.